Kurucu Zeynep Kuyumcu

 

İLHAM VERMEYE ADANMIŞ BİR YOLCULUK

 Değerli taş, mücevher anlamına gelen ismimle belki de yaşam amacım doğduğum anda belli olmuştu. Zaman ilerledikçe ilham vermeye adanmış böyle bir yolculuğa çıkacağımı biliyordum.

 Uzun yıllar mücevher sektöründe marka müdürü olarak çalıştıktan sonra; eşimle birlikte gittiğimiz Avrupa seyahatimiz sırasında, bu hikayeye dair içimde parlamaya başlayan ışığı hissediyordum. Sanatın başkenti olan Floransa’ya geldiğimizde ise hislerim beni yanıltmamıştı. Kuyumcular Köprüsü olarak bilinen Ponte Vechio’ya adım attığımda, markamın adı ve logosu hayallerimde şekillenmeye başlamıştı.

 Göz alıcı güzelliğiyle, tasarımlarıma ilham olan bu büyüleyici kent, içimde var olanı ortaya çıkarmam için ismini kulağıma fısıldadı: “Floransa”. Aldığım ilhamı, aktarmak için ben de bir köprüydüm artık. Bunun için yüzyıllardır ayakta kalmayı başarmış olan Ponte Vechio diğer ismiyle Kuyumcular Köprüsü marka logoma ilk nefesi üfledi ve başlangıç tamamlandı.

2018 yılında, artık tüm deneyimlerimi birleştirme zamanı gelmişti. İlham aldığım kadar ilham vermeye ve insanların içe dönüş yolculuklarına, tasarımlarımla eşlik etmeye hazırdım. Bu özsel etkiyi uyandırmak, küçük bir titreşimi okyanus ötelerine ulaştırmak için “Floransa”yı kurdum. 

Bugün, yeni koleksiyonlar ve yeni hikayelerle, içimizdeki ilhamı ortaya çıkarmaya adanmış bu yolculuğa devam ediyoruz.

 Sen de bir kelebeğin kanadında, ilham olacak hikâyeni yazacağın bir yolculuğa uçmaya hazır mısın?